ونیز | شهر رویایی به سبک ایتالیایی ها

تور گردشگری ونیز

ونیز یکی از شهر های مهم و توریستی کشور  ایتالیا می باشد. این شهر با جمعیتی حدود 300 هزار نفر آب و هوایی مدیترانه ای دارد و دارای 118 جزیره می باشد. ونیز به 6 قسمت اصلی تقسیم می شود. سن مارکو، سانتا کروچه ، کاستلو، رسودورو ،کانا رجو و سن پلو اقسام اصلی این شهر هستند و از جزایر  مهم ونیز میتوان به :

بورانو( به خاطر خانه های رنگارنگش شهرت خاصی دارد)

 مورانو( معروف به شهر هنر های شیشه سازی) ،

 لیدو ( به خاطر ساحل زیبایش معروف است)

تورچلو ( قدیمی ترین جزیره مسکونی ونیز میباشد)

کمتر شهری در دنیا وجود دارد که واقعا به این اندازه رویایی باشد، شهری بدون تاکسی، ماشین ، اتوبوس و هرگونه وسیله نقلیه. برای جا به جائی در ونیز فقط یک قایق کافیست. ونیز جزء شهرهایی است که در آن ، زمان تقریبا به صفر میل می کند چراکه وقتی در این شهر به گشت و گزار می پردازید دیگر گذران زمان را احساس نمی کنید. گم شدن در شهر ونیز تقریبا محال است ، چون به راحتی می توانید مسیر خود را به سمت کانال بزرگ و میدان سن مارکو پیدا کنید.

تصمیم در مورد اینکه در شهر ونیز گشت و گزار را از کجا شروع کنید بسیار سخت است ولی ما به شما کمک میکنیم تا در این شهر به مکان های مشهور و پر بازدید سر بزنید.

برای آگاهی از آخرین تور های ونیز به سایت تراویل مراجعه فرمائید.

میدان سنت مارک

این میدان در مرکز شهر ونیز واقع شده است. معماری چشم گیر این میدان زیبا شما را مبهوت خود خواهد کرد چرا که این میدان یکی از زیباترین میدان های جهان است. علاوه بر ارزش توریستی ، این میدان محلی برای جمع شدن مردم و برگزاری کارنوال ها و جشن های مختلف می باشد. بهترین کافه های ونیز در میدان سنت مارک سن مارکو قرار دارند و اگر به  این میدان زیبا رفتید حتما سری به این کافه ها بزنید. در میدان سنت مارک شما میتوانید کلیسای جامع سنت مارک را مشاهده کنید.

میدان سنت مارک

کلیسای جامع سنت مارک

کلیسای جامع سنت مارک که به بازیلیکای سن مارکو نیز مشهور است یکی از اماکن گردشگری زیبای ونیز به شمار می آید. این کلیسا که دفتر کار اسقف عظم ونیز نیز هست با هنر بیزانسی طراحی شده است. استفاده از سنگ های زیبا و قیمتی در نما ی این  کلیسا باعث افزایش زیبایی های آن شده است . دیوارهای این کلیسا پوشیده از موزائیک های طلائی هستند.  اگر به داخل کلیسای سنت مارک بروید می توانید آثار هنری متعددی را مشاهده فرمائید.

کلیسای جامع سنت مارک

کانال بزرگ

کانال بزرگ ونیز طولی در حدود8.3 کیلومتر دارد. در اطراف این کانال که مهمترین گذرگاه شهر ونیز است ، قصر ها و خانه هایی وجود دارند که قدمتشان به قرن 13 برمیگردد. کانال بزرگ میدان سن مارکو را به بخش های دیگر ونیز متصل می نماید. این کانال بزرگ چهار پل دارد که پل ریالتو قدیمی ترین آنها می باشد. . گوندولا ها ; قایق هایی به سبک ایتالیایی می باشند که در کانال بزرگ مشغول حمل بار و افراد هستند. گوندولا سواری یکی از جذابترین تفریحاتی است که میتوانید در کانال بزرگ ونیز به آن بپردازید و اگر توانستید آن را در شب نیز امتحان کنید.

کانال بزرگ ونیز

پل ریالتو

پل ریالتو قدیمی ترین پل کانال بزرگ ونیز می باشد. این پل در سال 1588 میلادی ساخته شد . پل ریالتو از مهمترین گذرگاه های شهر ونیز می باشد که توریست های زیادی را به خود جلب می کند چرا که توریتس ها میتوانند از مغازه هایی که روی این پل قرار دارند خرید کنند و همچنین میتوانند گذر قایق ها را در کانال بزرگ تماشا کنند و مشغول عکاسی شوند.  در انتهای این پل یک کلیسا به نام سن بارتولومئو قرار دارد که در گذشته کلیسای آلمانی نشین های این منطقه بوده است. اگر از پل ریالتو گذشتید حتما به خیابان سن پولو سری بزنید و سوغاتی های سفر خود را از آنجا خریداری کنید. در ضمن سن پولو رستوران های با کیفیت بالایی دارد و حتما در آنجا غذا بخورید.

پل ریالتو

قصر دوک در کنار پل آه

در طول سفرتان به ونیز حتما به بنای زیبا و فوق العاده قصر دوک سر بزنید. این بنا آنقدر معماری با شکوهی دارد که شما را مجذوب خود خواهد کرد. سبک معماری این بنا گوتیک ونیزی می باشد و اینا مکان محل زندگی بالاترین مقام جمهوری ونیز بوده است. این مکان در سال 1935 به صورت موزه رو به عموم مردم گشوده شد وتا به امروز مجموعه های بزرگ نمایشگاهی از جمله نقاشی های رنگ روغن ارزشمند در آن برگزار شده است. این قصر نماد شهر ونیز می باشد. ” پل آه ” پلی است که قصر دوک را به زندان جدید متصل می کند. این پل توسط لرد بایرون نامگذاری شده است و بازدید از آن فقط در تور های خاص امکان پذیر می باشد.

کاخ دوک و پل آه

کاخ سانتا سوفیا

نام دیگر این کاخ ، کاخ طلایی می باشد. این در سبک معماری گوتیک ونیزی ساخته شده است و یکی از دیدنی ترین بنا های ونیز می باشد.  این کاخ یک موزه دارد که از آثار نقاشان بزرگ مانند ون دایک در آن به نمایش گذاشته می شود. سنگ های حکاکی شده در نمای این کاخ بسیار چشم نواز بوده و زیبایی های این بنا را دو چندان کرده است.

کاخ سانتا سوفیا

جزیره مورانو

اگر دوست داشتید در سفرتان به ونیز آثار شیشه ای و زیبایی خاص خریداری کنید یا ببینید حتما به جزیره مورانو سفر کنید. جزیره مورانو در ونیز یکی از 118 جزیره این شهر می باشد که در زمینه صنعت شیشه گری بسیار مشهور است.  در زمان قدیم برای آنکه از آتش گرفتن کوره ها در شهر ونیز جلوگیری کنند ، کارگاه های شیشه سازی را به این جزیره منتقل کردند. شیشه هایی که در این جزیره ساخته می شوند بسیار خاص هستند و نظیر آنها در هیچ کجای دنیا دیده نمی شوند. اگر به این جزیره رفتید حتما به کلیسای سانتا ماریا نیز سری بزنید.

جزیره مورانو

جزیره بورانو

این جزیره کوچک که خانه های رنگارنگ دارد به جزیره تور بافی نیز مشهور است. این جزیره یک مدرسه تور بافی  دارد و شما میتوانید در آنجا نحوه به هم بافته شدن تور ها را ببینید.

جزیره بورانو