کویر مرنجاب

راهنمای سفر به کویر مرنجاب

راهنمای سفر به کویر مرنجاب

درباره کویر مرنجاب

کویر مرنجاب  از بهترین کویر های ایران برای سفر می باشد که در آران بیدگل قرار دارد. این کویر گزینه اصلی بسیاری از تور های گردشگری برای سفر های آخر هفته ای بوده و تقریبا از شهر های بزرگ ایران که نزدیک این کویر هستند،تور های گردشگری هر هفته به سمت آن حرکت می کنند.  شب های این کویر استثنائی بوده و جمع شدن دوستان و همسفران به دور آتش گرم در شب ، ماندگارترین خاطرات را برای شما می سازد. کویر مرنجاب به علت سخت بودن دست یابی به آب در زمان قدیم  به این نام  ، نامگذاری شده است که اسم کامل آن مرد رنج آب می باشد اما امروزه به اختصار به آن مرنجاب میگویند.

چگونه به کویر مرنجاب برویم؟

اگر از تهران به سمت مرنجاب حرکت کنید می بایست  وارد آزدراه تهران-قم شوید، سپس از آزاد راه قم وارد آزاد راه قم-کاشان شوید. در این مسیر ناهمواری ها و سختی هایی وجود دارد پس ترجیحا با ماشین های آفرودی به این مقصد بروید. از مسیر فرعی که از آب شیرین سن سن میگذرد وارد روستای یزدل شوید و سپس به سمت روستای علی آباد حرکت کنید. پس از رسیدن به نوش آباد به سمت آران بیدگل حرکت کنید. پس از ورود به شهرستان آران و بیدگل به سمت جاده مرنجاب حرکت کنید و وارد این جاده شوید. اگر این جاده را ادامه دهید بعد ازحدود 45 کیلومتر به کاروانسرای مرنجاب خواهید رسید.

کوی مرنجاب

جاذبه های گردشگری مرنجاب

کاروانسرای مرنجاب

این کاروان سرای زیبا در زمان شاه عباس اول ساخته شده است. این کاوانسرا در جاده ابریشم قرار داشه و داخل آن به صورت مسافرخانه ای در آمده است و شما عزیزان میتوانید با پرداخت هزینه شب را در آنجا اسکان کنید. نگران غذا و رستوران نباشید چرا که در همین کاروانسرا یک سفره خانه سنتی ایجاد شده است که غذا های خوشمزه ای دارد. پیشنهاد ما این است که پس از صرف شاما حتما به پشت بام کاروانسرا سری بزنید و در آنجا به تماشای ستارگان و کهکشان راه شیری بپردازید.

کاوانسرای مرنجاب

دریاچه نمک و جزیره سرگردانی

اگر از کارونسرا چیزی در حدود 5 کیلومتر فاصله بگیرید میتوانید دریاچه نک و جزیره سرگردانی را مشاهده فرمائید. البته آب دریاچه خشک شده است و شما فقط ردی از نمک را در افق دور میبینید. پس از رفتن به این دریاچه مراقب باتلاق های آن اطراف باشید.

چاه دستکن

اگر از کاروانسرا چیزی در حدود4 کیلومتر به سمت شرق فاصله بگیرید میتوانید به چاه دستکن برسید. این چاه آب شیرینی دارد و یکی از محبوب ترین اماکن گردشگری مرنجاب می باشد.

دریاچه نمک

در سفر به مرنجاب به این نکات توجه کنید!

  • از سفر به تنهایی تا جای ممکن خود داری فرمائید.
  • حتما از ماشین های آفرودی و دو یفرانسیل برای سفر استفاده کنید.
  • ذخایر آبی خود را غنی کنید و با چند ماشین حرکت کنید.
  • از باتلاق های دریاچه نمک دوری کنید.
  • لباس گرم و پماد سوختگی یا کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
شتر سواری مرنجاب
آفرود

امیدواریم از سفر به این کویر زیبا لذت کافی ببرید و برای اطلاع از آخرین تور های گردشگری کویر مرنجاب وارد سایت تراویل شوید.