شهر های توریستی ترکیه | بهشت سرزمین ها

شهر های توریستی ترکیه

 

این سوال که برای سفر به یک کشور  میتوانیم به چه مناطق گردشگری سر بزنیم و از آنها بازدید کنیم ، سوالیست که همیشه قبل از سفر از خودمان میپرسیم. کشوری که امروز انتخاب کرده ایم ترکیه میباشد و قصد داریم در این مقاله شهر های توریستی ترکیه را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

ترکیه همسایه کشورمان ایران است و از شمال غرب و غرب با ایران هم مرز است. سفر به ترکیه از طریق ایران بدون ویزا بوده و هزینه های سفر در  این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی پائین تر است. ترکیه ساحل های بسیار زیبا و مکان های تاریخی فراوانی دارد.ترکیه کشوریست با تاریخ غنی،غذا های خوشمزه و دلچسب و باقلواهای خوشمزه. همچنین کنسرت هایی که توسط خوانندگان مطرح جهان در این کشور برگزار میشود موجب بران شده که ترکیه کشوری توریست خیز باشد.

 

کدام شهر ترکیه برای سفر مناسبتر است؟

استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه است و در مجاورت دریای مرمر قرار دارد. استانبول جزء 5 شهر توریستی جهان میباشد. اگر میخواهید که لباس های برند معتبر خریداری کنید حتما باید به شهر استانبول در بهار و اوایل پائیز سری بزنید. این شهر تاریخ غنی دارد و شما میتوانید از بنا های تاریخی این شهر دیدن فرمائید . از جمله بنا های تاریخی شهر استانبول میتوان به مسجد سلطان احمد ، کاخ توپکاپی ، بازار بزرگ ،  کاخ دولما باغچه

و مسجد ایاصوفیا اشاره کرد. اگر میخواهید در ترکیه آب تنی کنید به باکرکوی بروید و اگر به این شهر سفر کردید حتما از حمام های ترکی این شهر استفاده کنید. مطمئن باشید از سفز کردن به ترکیه پشیمان نخواهید شد.

برای خواندن مقاله مکان های گردشگری استانبول بر رو لینک کلیک کنید.

ایا صوفیا

ازمیر

ازیمیر معماری کاملا اروپایی دارد و کوچه های سنگفرش شده ای که منتهی به کافه هایی با عطر زیبای قهوه ترک میشوند، این شهر را متمایز از سایر شهر های ترکیه می کند. ازمیر از نظر مکان های تفریحی و صنعتی برای کشور ترکیه حائز اهمیت است و جشنواره های بین المللی که در آن برگزار می شود موجب افزایش میزان توریست های این شهر میگردد. ازمیر پارک های زیبایی دارد و حتما در این شهر از آنها دیدن فرمائید و همچنین ازمیر نیز مانند استانبول مکان های تاریخی  فراوانی دارد که از آنها میتوان به : میدان کناک، کادفه کالا، مسجد حیصار و کلیسای افسوس اشاره کرد. همانطور که گفتیم ازمیر کافه های زیبایی دارد آنهارا از یاد نبرید.

ازمیر

کوش آداسی

 

کوش آداسی معروف به “جزیره پرنده ” یک شهر ساحلی کوکچ در ترکیه میباشد. این شهر که در دریای اژه واقع شده است آب و هوای بسیار مطلوبی دارد و فقط در تابستان ها شرجی است. کوش آدادسی از نظر هزینه از سایر شهر های ترکیه کمی گرانتر است و آن هم به علت آن است که این شهر توریست های زیادی را به سواحل خود می آورد. در کوش آداسی حتما به آدلند که یک پارک آبی معروف است سری بزنید و به ساحل و بنادر این شهر کوچک نیز بروید و لذت ببرید. مانند شهر های دیگر ترکیه کوش آداسی هم غذا های محلی خوشمزه ای دارد و حتما از آنها امتحان کنید و کافه های این شهر زیبا را از دست ندهید.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد کوش آداسی راهنمای سفر به کوش آداسی را بخوانید.

 

کوش آداسی

بودروم  

اگر به دنبال مکانی میگردید که تعطیلات رویایی خود را در آن بگذرانید پیشنهاد ما به شما شهر بودروم میباشد.

بودروم زیباترین سواحل ترکیه را دارد و خانه های زیبا در کنار کوچه های منتهی به دریا این شهر را به شهرتی جهانی رسانده است. در بدروم حتما غواصی کنید و یا دلی به دریا زده و آبتنی کنید . شب ها در کنار ساحل میتوانید از رقص و پایکوبی محلی های بدروم لذت ببرید. اگر به بودروم رفتید جزیره سنتر کلوئو پاترا را فراموش نکنید و سری هم به آنجا بزنید.

بودروم


آنتالیا 

 نام آنتالیا را حتما تا کنون شنیده اید. آنتالیا شهری است که محبوب مسافران ایرانی در ترکیه میباشد چراکه این شهر با قدمت دارای سواحل بسیار زیبای مدیترانه ای می باشد .از فروردین ماه تا آبان ماه بهترین فصل برای شنا کردن در سواحل آنتالیا میباشد. گذشته از سواحل زیبا آنتالیا هتل های بسیار زیبایی نیز دارد چرا که تمامی امکانات یک ساحل زیبا را در هتل های آنتالیا میتوان یافت. اگر به آنتالیا رفتید حتما سری به پارک آبی آکولند بزنید و به گشت و گزار در دریای مدیترانه بپردازید. همچنین به پاموک کاله آنتالیا نیز میتوانید بروید و به هیچ عنوان استخر های آب گرم این شهر را از دست ندهید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شهر آنتالیا حتما سری به مقاله راهنمای سفر به شهر آنتالیا بزنید.

آنتالیا