کدام کویر برای سفر مناسب تر است؟

فصل خوب برای سفر به تور گردشگری کویر

پاییز و زمستان بهترین فصول سفر به کویرهای سرزمینمان ایران میباشد. در این فصول شاهد گرمای طاقت فرسای کویر های کشورمان نیستیم و همین مسئله موجب آن می شود که لذت بردن از این نوع سفرها دو چندان شود. ایران کویر های متعددی دارد و هر کویر طرفداران خاص خود. زیبایی های تماشای ستارگان و کهکشان راه شیری در شب و قدم زدن در شن های گرم در روز ها تجلی زیباترین سفرها به چشم گیر ترین مناطق جهان میباشد.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از آخرین تورهای گردشگری به کویر از شهار خودتان به سایت تراویل مراجعه فرمائید.

 

کویر مصر

کویر مصر نامی آشنا برای عاشقان سفر های کویری میباشد. این کویر یکی از پر طرفدارترین کویرهای ایران بوده که در استان اصفهان واقع است. روستای مصر که نام این کویر هم از این روستا گرفته شده در 60 کیلومتری شمال خور و 45 کیلومتری شهر جندق واقع شده است. مناطق دیدنی این کویر عبارتند از  روستای فرحزاد که دارای نخلستان های بلند بوده و حس زیبایی در هنگام قدم زدن در بین نخلستان ها را به تور جو القا میکند. نیزار مصر که یک چشمه آبی هم در آن واقع شده است در 6 کیلومتری روستای مصر واقع شده است ئ منطقه امیر آباد که تپه های شنی و درختچه های گز دارد حس زیبایی قدم زدم بر روی تپه های شنی را دو برابر زیاتر از سایر کویرهای کشور میکند.

برای بهتر شناختن کویر مصر میتوانید به مقاله کویر مصر کجاست مراجعه فرمائید و شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از تور های گردشگری کویر مصر بر روی لینک تور کویر مصر کلیک کنید.

کویر زردگاه

زردگاه روستایی است از توابع دیهوک شهرستان طبس واقع در استان خراسان جنوبی . این کویر در فاصله 100 کیلومتری دیهوک و 180 کیلومتری طبس قرار دارد . این کویر دارای سرسبزی های میباشد که به مدد تخلستان های روستا ایجاد شده و همچنین شما میتوانید شاهد خانه های پلکانی در این کویر باشید. این روستا دارای درختان پرتقال، نارنج و لیمو میباشد اما درختان خرما ی این کویر چیز دیگری هستند. چشمه آب گرم از دیگر جاذبه های گردشگری این کویر میباشد.

نخلستان های زردگاه

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب یک نام آشنا در بین کویر های ایران میباشد. این کویر با آنکه یک کویر خشک است ولی پوشش گیاهی و جانوری قابل توجهی دارد ار هرچه بگذریم از شب های کویر مرنجاب نمیتوان گذشت ، شب های پر ستاره و زیبا در کنار تپه های شنی بلند این کویر را خاصتر از تمامی کویر های ایران میکند. این تمام کار نیست و دریاچه نمک  سلطان در این کویر تصاویری را خلق میکند که شما مجذوب آن خواهید شد. مرنجاب در 52 کیلومتری آرادن و بیدگل و 301 کیلومتری تهران واقع شده است. اگر به کویر مرنجاب رفتید حتما به جزیره سرگردانی و کاروانسرای مرنجاب سر بزنید تا از این سفر لذت دو چندان برده باشید.

اگر دوست دارید راجع به کویر مرنجاب بیشتر بدانید به لینک کویر مرنجاب! زیبایی های خدا در یکجا  مراجعه فرمائید. همچنین اگر دوست دارید از تور های کویر مرنجاب از شهر خودتان با خبر شوید وارد لینک تور کویر مرنجاب شوید

کویر مرنجاب

کویر خور

کویر خور یکی از کویر های کشورمان است که دارای چشم اندازهای بسیار زیبا همراه با تپه های شنی گسترده می باشد که در اصفهان واقع شده است. این کویر که در 50 کیلومتری ریگزارهای مصر قرار دارد در نار اشکال لانه زنبوری شن ها و آسمانی پر ستاره  تمامی بازدید کنندگانش را شگفت زده میکند .این تمام شگفتی های این کویر نیست ، دریاچه نمک خور که بزرگترین دریاچه فصلی نمک جهان می باشد در این کویر حضور دارد همچنین روستای با قدمت ایرج نیز از جاذبه های این کویر به حساب می آید. برای سفر به این تور حتما مقاله ایمنی های سفر به کویر را مطالعه فرمائید

کویر نایبند

اگر به دنبال معماری پلکانی روستایی هستید روستای نایبند یک گزینه خوب برای سفر شما میباشد. پوشش گیاهی این کویر منحصر به فرد است و اگر علاقه من به نخل های بلند هستید این روستا دارای نخل های بلند است. در کنار درختان بلند و سرسبز روستای پلکانی نایبند شما را مجذوب خود خواهد کرد. این روستا در بین راور  و جاده طبس قرار گرفته شده است..

 

کویر ابوزید آباد

کویر ابوزید آباد در شمال شرقی کاشان واقع شده است. این کویر بخشی از بیابان بند ریگ میباشد. لذت قدم زدن در بین شن های داغ این کویر موجب بر آن شده که این کویر طرفداران خاص خودش را داشته باشد چرا که شما در این کویر به آرامشی میرسید که در هیچ کجای دنیا این آرامش به شما هدیه نخواهد شد. چشم انداز ها و مناظر بی نظیر این کویر آنقدر زیبا هستند که همچون آهنربایی مانع از جدایی شما از این کویر خواهد شد. شهر زیرزمینی اویی و آب انبار های این کویر به همراه کاروانسرای صفوی را هرگز فراموش نکنید

روستا های پلکانی نایبند

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید و اگر انتخاب خود را کرده اید کافیست سری به سایت تراویل زده و ببینید که چه تور هایی به مقصد کویر مد نظر شما از مبدا دلخواهتان وجود دارد.