مسجد وکیل

هفت راز نهفته در شهر شیراز

جاذبه های گردشگری شیراز

اگر شهر شیراز را برای سفر انتخاب کردید حتما نیاز دارد تا 7 راز نهفته در این شهر را بدانید. این  هفت راز اماکن گردشگری این شهر زیبا هستند. شهر شیراز یکی از توریستی ترین شهر های ایران می باشد که تاریخ غنی در سینه خود دارد. هرچه در مورد شیراز تعریف و تمجید کنیم کم بوده و اگر تا سال هم راجع به این شهر صحبت کنیم. شیراز زادگاه شاعران بزرگ ، پادشاهان کبیر، هنرمندان چیره دست و دانشمندانی است که نامشان نه تنها در تاریخ ایران بلکه در تاریخ جهان جاودان است. برای یافتن این هفت راز بهتر است از بازار وکیل آغاز کنیم.

بازار وکیل

بازار وکیل در سال 1193  ساخته شده است. این بازار زیبا که در مرکز شهر شیراز قرار دارد جزء فهرست آثار ملی ایران می باشد. این بازار پر از شگفتی هایی که  بی شک شما را مجذوب خود خواهد کرد. اگر به دنبال خرید سوغاتی در شهر شیراز می گردید باید به بازار وکیل بروید. این بازار دارای حجره های کوچک و رنگارنگی است که صنایع دستی و خوردنی های خوشمزه ای در آنها فروخته می شود.  در کنار بازار وکیل حتما سری به مسجد وکیل و حمام وکیل سری بزنید.

بازار وکیل

تخت جمشید

نگین گردشگری تهران تخت جمشید می باشد که در زمان داریوش کبیر و دوره هخامنشیان پایتخت ایران بوده است. البته تخت جمشید یا پرسپولیس57 کیلومتر از شیراز فاصله دارد اما بازدید از این مکان تاریخی که در بر دارنده  فرهنگ غنی ایرانی و آربایی است جزء واجبات سفر به شهر شیراز می باشد. این مکان در سال 518 قبل از میلاد توسط داریوش کبیر ساخته شد و پایتخت تشریفاتی ایران بوده است. تخت جمشید جزء آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو می باشد . واقعا نمی توان در یک مقاله از زیبایی های این بنا صحبت کرد و اگر به شهر شیراز رفتید حتما به این مکان بروید.

تخت جمشید

حافظیه

کمتر کسی در ایران است که حافظ شاعر به نام ایرانی را نشناسد، شاعری که اشعار او در وصف عشق و معرفت  بی همتا بوده و حتی شهرتی جهانی دارد. حافظیه مکانی است که این شاعر بزرگ در آنجا به خاک سپرده شده است. از ابیات اشعار حافظ در وصف شیراز میتوان به این بیت اشاره کرد:  خوشا شیراز و وضع بی مثالش //// خداوندا نگه دار از زوالش

آرامگاه حافظ یکی از زیباترین معماری های آرامگاه های افراد معروف در جهان را دارد.

حافظیه

سعدیه

سعدیه محل دفن یکی دیگر از شاعران به نام ایرانی یعنی استاد سخن ، سعدی می باشد. این مکان در ابتدا ،  محل زندگی و آموزش های سعدی بوده است که در اوخر عمرش در اینجا زندگی می کرده است. وی پس از مرگش در این مکان به خاک سپرده شد.

.

سعدیه

باغ ارم

شیراز باغ های بی شماری دارد اما یک باغ در میان آنها همچون الماسی درخشنده است و آن هم باغ ارم است. باغ ارم که ساخت آن به قرن10 باز میگردد ، محل رفت و آمد بزرگان بوده است. یک عمارت زیبا بعد از درختان بلند و خوشرنگ در این باغ وجود دارد که شما را شگفت زده خواهد کرد. باغ ارم همچنین در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

برای سفر به شهر شیراز و اطلاع از آخرین تور گردشگری شیراز به سایت تراویل مراجعه فرمائید.

باغ ارم

شاه چراغ

شاه چراغ نام مسجدی است که در آن فرزند ارشد امام موسی کاظم(ع) در آن به خاک سپرده شده است. این مسجد در خیابان احمدی شهر شیراز قرار دارد و معماری آن به سبک معماری آذری می باشد. شاهچراغ به نگین سبز شهر شیراز معروف است و  این مسجد زیبا از زیباترین مسجد های ایران می باشد. اگر به شیراز رفتید حتما به این مسجد بروید و از آن بازدید کنید

شاهچراغ

پاساردگاد و آرامگاه کوروش

اگر از سمت شمال شیراز چیزی در حدود50 کیلومتر فاصله بگیریید به یک مکانی تاریخی خواهید رسید که عظمت و شکوه دور هخامنشیان را به رخ می کشد. مجموعه پاسارگاد که در دوره هخامنشیان توسط بناین گذار آن یعنی کوروش هخامنشی ساخته شده است جزء فهرست جهانی یونسکو می باشد. این مجموعه شکوه و جلال هخامنشیان را به تصویر می کشد که شامل کاخ ها و امکان زیبای آن دوره می باشد. نگین درخشان این مجموعه آرامگاه کوروش کبیر می باشد که با معماری خارق العاده خود شما را شیفته خودش خواهد کرد. برای سفر به مجموعه پاسارگاد حتما به یک روز کاملتان را اختصاص دهید چون بازدی از این مکان با شکوه در چند ساعت شما را از تماشای آن سیر نخواهد کرد.

پاسارگاد

امیدواریم که  این مقاله به شما در سفر به شهر شیراز و شناسایی اماکن گردشگری آن کمک کند و همچنین شما عزیزان میتوانید برای سفر به شهر شیراز و اطلاع از آخرین تور های گردشگری شیراز به سایت تراویل مراجعه فرمائید