15 نکته در سفر

15 نکته در سفر که باید رعایت شوند!

نکات مهم در سفر

وقتی که بحث سفر می شود ، شوق و ذوق روز سفر و رفتن به مقاصد جدید  تمام وجودمان را فرا میگیرد و تنها چیزی که دوست داریم این است که هر چه سریع تر به سفر برویم اما برای رفتن به سفر، نیازمند برخی نکات مهم در سفر هستیم.

1- تهیه لیست

قبل از سفر به هر مکانی سعی کنید لیستی از وسایلی که می خواهید با خود به سفر ببرید تهیه کنید. این کار به شما کمک می کند تا در هنگام حرکت به سمت مقصدتان با استرس و مشکل مواجه نشوید.

2- تحقیق در مورد مقصد مورد نظر

وقتی مقصد سفر خودتان را مشخص کردید حتما در مورد آن در اینترنت بخوانید. اینکه مقصد شما از نظر آب و هوا چگونه است ، از نظر خورد و خوراک در چه وضعیتی قرار دارد و از همه مهمتر آنکه مقصد شما کشش چند روز اقامت را خواهد داشت.

3- مبتدی ترین لغات محلی را یاد بگیرید

شاید این مسئله بیشتر در سفر های خارجی به شما کمک کند اما یاد گرفتن برخی کلمات به زبان محلی حتی در داخل کشور خالی از افاقه نیست. کلماتی مانند “سلام” ، “خوب هستید؟” ، ” ممنونم”  و …

4- خونسردی خودتان را حفظ کنید

در تمامی سفر ها امکان دارد که به خاطر مشکلات و مسائلی عصبانی یا پرخاشگر شوید . این مسائل  می توانند مانند تاخیر حرکت اتوبوس یا تاخیر پرواز باشند و حتی مشکل در تحویل گرفتن اتاق هتل. مسئله این است که در تمام طی سفر به اعصاب خودتان مسلط بوده و با ایجاد ناراحتی برای خودتان خاطره بد از سفر ایجاد نکنید.

تراویل

5- به همراه داشتن مدارک شناسایی و دفترچه بیمه

حتما مدارک شناسایی خودتان را در طی سفر به همراه داشته باشید و ترجیحا یک کپی نیز از مدارک شناساییتان تهیه کنید. در کنار مدارکتان حتما دفترچه بیمه خودتان را با خودتان بردارید چون در حین سفر امکان سرما خوردگی یا خدای نکرده و حوادث غیر مترقبه وجود دارد.

6- به همراه داشتن وسایل شخصی

وسایل شخصی هر فردی در حین سفر ، مهمترین چیزی است که با خود حمل می کند. این وسایل شخصی شامل لباس زیر، شارژر موبایل و لپ تاپ ، سشوار یا اتو مو ، شانه سر ، شامپو و لیف و … . حتما وسایل شخصیتان را به صورت جداگانه برای سفر جمع کنید و چیزی را از قلم نیاندازید.

7- به همراه داشتن برخی دارو های ضروری

قبل از سفر حتما یک جعبه کمک های اولیه  در کنار وسایلتان قرار دهید و  دارو های مورد نیازتان را در کنار لوازم جعبه کمک های اولیه  بگذارید . مسکن هایی مانند ژلوفن و یا نوافن را به هیچ عنوان فراموش نکنید ، چون این دارو ها به شما در تسکین سریع دردتان کمک خواهند کرد.

8- با خبر کردن چندتن از نزدیکان

حتما قبل از آغاز سفرتان یک یا دو تن از نزدیکان یا دوستانتان را از سفر خود مطلع فرمائید. این کار باعث می شود که اگر در حین سفر مشکلی برایتان پیش آمد حداقل یکی از نزدیکانتان بتوانند در حل مشکل به شما کمک کنند.

9- دریافت کارت هتل

بعد از ورود به هتل مد نظر خود حتما کارت آن و شماذه اتاقتان را دریافت کنید چونکه ممکن است بنا به هر دلیلی دسترسی به گوشی موبایل یا اینترنت نداشته باشید تا بتوانید آدرس هتل خودتان را بیابید.

10- اینترنت های رایگان

در سفر خود تا جای ممکن سعی کنید از اینترنت همراه خودتان استفاده نمائید و به وای فای های مغازه ها و هر جایی که رایگان هستند وصل نشوید. وصل شدن شما به این وای فای ها این اجازه را به دارندگان اینترنت می دهد که به اطلاعات شخصی شما ، مخصوصا حساب بانکیتان دست پیدا کنند.

11- پول نقد به همراه داشته باشید

امروزه تقریبا اکثر ما پول هایمان در حساب های بانکی و کارت های اعتباریمان هستند. برای آنکه در سفر با کارت اعتباریتان به مشکل نخورید حتما وجه نقد همراه خودتان داشته باشید. اگر به سفر خارجی  میروید و پول نقد با خودتان حمل می کنید، به هیچ عنوان پول هایتان را در یکجا قرار ندهید و سعی کنید آنهارا پخش کنید.

12- دوربین عکاسی

گوشی های موبایل امروزی آنقدر از نظر کیفیت د.وربین عالی هستند که نیازی به همراه  داشتن دوربین عکاسی نیست اما اگر دوربین عکاسی داشتید با خودتان بردارید و حتما در طی سفر خود چه با موبایلتان و چه با دوربینتان عکاسی کنید چراکه این عکس های خاطرات زنده سفر شما هستند.

عکاسی تراویل

13- پرس و جو از محلی ها

در طی سفر حتما از محلی هایی که در آنجا حضور دارند در مورد اماکن دیدنی، رستوران های خوب ، مجتمع تجاری های خوب و .. پرس و جو کنید، چون بومی های یک مکان بهتر از هرکسی آنجا را می شناسند.

14- با دیدی باز سفر کنید

شاید در طی سفرتان با اتفاقات عجیب و یا عقاید عجیبی  رو به رو شوید. حتما در طی سفر منعطف باشید و سعی کنید به عقاید دیگران احترام بگذارید چراکه شما میهمان آنها هستید.

15- لذت ببرید

نشتستن در داخل هتلتان و استراحت کردن در طی روز هیچ لذتی به شما در سفرتان نخواهد داد و حتما به بیرون بروید و به گشت و گزار بپردازید. با جوامعه و فرهنگ های جدید آشنا شوید و خاطرات خوبی برای خودتان بسازید.

برا اطلاع از آخرین تور های مسافرتی به سایت تراویل سری بزنید.