جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش | الماس درخشان جنوب ایران

جاذبه های گردشگری کیش

جزیره کیش از توابع استان هرمرگان و یکی از جزایر کشورمان در خلیج فارس می باشد. شکل ساختاری این جزیره بیضی است و در حدود 12 کیلومتری شبیه کوه قرار گرفته است. سالیانه به طور متوسط 2 میلیون توریست ایرانی و خارجی از این جزیره کوچک و زیبا بازدید می کنند. جزیره کیش جزء مناطقی در جهان می باشد که درصد اکسیژن خالص آن بالا است و کسانی که به این جزیره سفر می کنند، کمتر احساس خستگی کرده و راحت تر تنفس می کنند.بهترین زمان سفر به جزیره کیش پائیز و زمستان می باشد، چرا که کیش در این فصول آب و هوای مطلوب تری دارد. جزیره کوچک کیش در دل خود امکان گردشگری بسیاری را نهفته دارد و امروز می خواهیم آنها را بیشتر بشناسیم.

پارک دلفین

مجموعه گردشگری پارک دلفین با وسعتی در حدود 170 هکتار یکی از اماکن گردشگری کیش می باشد که شما را شگفت زده می کند. این پارک بزرگ دارای استخر دلفین ها و شیر های دریایی می باشد که تماشای آنها در کنار هیجان بسیار ، لذت بخش نیز هست. این پارک بزرگ ، فقط پذیرای موجودات دریایی نبوده و دارای باغ های پروانه، پرندگان ، کاکتوس و ارکیده می باشد. اگر به دنبال مکان گردشگری تفریحی در کیش می باشید ، پارک دلفین گزینه بسیار مناسبی می باشد.

پارک دلفین

کشتی یونانی

کشتی یونانی ،یک کشتی ساخت انگلستان  به نام ” خولا اف ” با  وزن 7000 تن می باشد که در سال 1345 در نزدیکی روستای باغو به گل نشست. دلیل به گل نشستن این کشتی مشخص نیست اما تلاش های بسیار زیادی برای نجات این کشتی انجام شد که هیچکدام ثمره ای نداشت. امروزه کشتی ” خولا اف” یکی از اماکن گردشگری جزیره کیش می باشد و گردشگران زیادی را به سمت جنوب غربی خود می آورد تا این کشتی زیبا را ببینند. کشتی یونانی منظره ی فوق العاده ای برای عکاسی دارد و اگر دوست دارید که عکس های خوب از جزیره کیش در آلبوم خاطراتتان داشته باشید حتما به این کشتی سری بزنید.

کشتی یونانی

شهر قدیمی کاریز

شهر زیر زمینی کاریز یکی از اماکن گردشگری تاریخی زیبای جزیره کیش می باشد که قدمتی 2500 ساله دارد. کاریز(قنات) در زمان قدیم برای مقابله با بحران  آب و ذخیره آن ساخته  می شده است.شهر قدیمی کاریز در عمق 16 متری زمین قرار دارد و سقف آن پوشیده از مرجان ها و صدف هایی می باشد که  قدمتی 250 میلیون ساله  دارند. اگر در تونل های این کاریز زیبا قدم بزنید به قدرت ابتکار ایرانیان قدیم در ساخت این کاریز پی خواهید برد. طول این شهر قدیمی 8 کیلومتر می باشدو علت آنکه این کاریز شهر خطاب می شود همین است. در داخل شهر قدیمی کاریز، غرفه هایی برای فروش صنایع دستی وجود دارد.

شهر قدیمی کاریز

ساحل مرجانی

ساحل مرجانی کیش یکی از زیباترین سواحل ایران می باشد. ساحل مرجانی کیش در شرق این جزیره قرار دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.در نوار ساحلی آلاچیق های برای اسکان شما وجود دارد و هچنین منظره تماشای درختان نخل و غروب آفتاب تجربه ای تکرار نشدنی برای شما به ارمغان می آورد. ساحل مرجانی کیش به کلوب تفریحات دریایی نیز مجهز است و شما می توانید با رزور آن از قبل از این امکانات نیز استفاده کنید.

ساحل مرجان

درخت سبز

درخت سبز ، یک درخت کهن سال با عمری در حدود 600 سال می باشد که در مجموعه درخت سبز قرار دارد. مجموعه درخت سبز یکی از مجموعه های زیبای جزیره کیش است که در شمال جزیره کیش قرار دارد. درخت سبز موسوم به درخت لور یا انجیر ، در باور محلیان درختی فرخنده می باشد و مردم محلی در بعضی از شاخه های این درخت دخیل می بندند تا به حاجات خود برسند.مجموعه درخت سبز محیطی زیبا دارد و می توانید ساعت ها در آن قدم بزنید و لذت ببرید.

درخت سیز

اسکله تفریحی گردشگری کیش

  اسکله تفریحی گردشگری کیش یکی از زیباترین اماکن گردشگری کیش می باشد که بیشتر جوانان را به سمت خود جذب می کند. این اسکله  طولی به اندازه 437 متر و عرض 18 متری دارد و دارای باشگاه بولینگ ، کلوپ تفریحی ، کافه ، رستورن و سینما 4 بعدی می باشد. تماشای غروب آفتاب از رو این اسکله بسیار زیبا و دلنشین می باشد و حتما به شما پینشهاد می کنیم. ماهیگیری و تماشای دلفین ها یکی دیگر از تفریحات موجو در این اسکله می باشد.

اسکله تفریحی کیش

جزیره هندورابی

این جزیره کوچک که از توابع جزیره کیش می باشد ، در حدود 28 کیلومتری جزیره کیش قرار دارد. این جزیره  وسعتی 23 کیلومتری دارد و اماکن گردشگری طبیعی را دارا می باشد.  جمعیت محدودی در این جزیره زندگی می کنند که مشغول به ماهیگیری هستند. اگر به جزیره کیش رفتید حتما سری به این جزیره زیبا بزنید.

جزیره هندورابی