جاذبه های گردشگری خوزستان

جاذبه های گردشگری خوزستان

جاذبه های گردشگری خوزستان

خوزستان یکی از استان های واقع در جنوب غربی کشورمان می باشد که با تمدنی 9 هزار ساله و طبیعتی منجصر به فرد سالانه توریست های بی شماری را از داخل کشور و خارج کشور به خود جذب می کند. اهواز ،خرمشهر و آبادان از شهر های معروف این استان زیبا می باشند که در فصل های بهار و پائیز هوایی خنک و مطبوع داشته و می توان با خاطری آسوده از تمامی جاذبه های آن دیدن کرد.

زیگورات چغازنبیل

چغازنبیل یکی از جاذبه های گردشگری خوزستان واقع در شهر شوش می باشد که در سال 1933 توسط یک باستان شناس معروف کشف شد. این بنای تاریخی متعلق به دوره ی ایلامی های باستان بوده و یکی از اماکن گردشگری ایران می باشد. چغازنبیل اولین بنای مذهبی ساخته شده در ایران بوده و جزء فهرست آثار جهانی یونسکو است.

چغازنبیل

پل سفید اهواز

اهواز مرکز استان خوستان یکی از جذاب ترین شهر های کشور ایران می باشد . این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری بوده اما پل سفید یا همان پل معلق نماد این شهر است. اهواز پل های بسیار زیادی دارد تا جایی که به شهر پل ها معروف است.  پل سفید در سال 1315 بر روی رودخانه کارون ساخته شد و این پل چهارمین پل معلق ساخته شده در دنیا می باشد.

آبشار شوی

آبشار شوی که در شهر دزفول قرار دارد ارتفاعی به اندازه ی 85 متر و عرضی در حدود 70 متر دارد. این آبشار در مرز بین دو استان خوزستان و لرستان قرار گرفته و جزء اماکن گردشگری با دسترسی سخت می باشد و به همین علت در طی سالیان ، همانند دریاچه گهر که یکی از جاذبه های طبیعت گردی ایران می باشد بکر و دور از دسترس مانده است.

آبشار شوی

سازه های آبی شوشتر

مجموعه سیستم آبرسانی شوشتر یکی از زیباترین و با قدمت ترین مجموعه های آبرسانی در جهان می باشد که درسال 2009 در فهرست یونسکو ثبت گردیده است. این مجموعه که در زمان هخامنشیان و ساسانیان مکانی برای بهره برداری هرچه بهتر از آب بوده است و دارای بندها، آسیاب ها، آبشارها و تونل های هدایت آب می باشد. امروزه تنها بخشی از این عظمت بزرگ باقی مانده است اما ریزش های آسیاب ها ، یاعث ایجاد آبشار های مصنوعی بسیار زیبایی شده است و منظره ای بسیار جذاب ایجاد می کند.

سازه آبی شوشتر

مسجد رانگونی ها

مسجد رانگونی ها از جاذبه های گردشگری شهر آبادان استان خوزستان می باشد که توسط رانگونی های اهل هند با معماری هندی در آبادان ساخته شده است. پس از تاسیس پالایشگاه نفتی در ایران مهاجران زیادی از هند و پاکستان به این قسمت از کشور مهاجرت کردند.

مسجد رانگونی ها

آرامگاه دانیال نبی

آرامگاه دانیال نبی یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای شهر شوش و از جاذبه های گردشگری خوزستان می باشد که هزاره قبل از اسلام ساخته شده است. این بنا به توسط حاج ملا حسین معمار پس از سیل ویرانگری در سال 1249 دوباره ساخته شد و ضریحی در مرکز آن قرار گرفت.

آرامگاه دانیال نبی

هور العظیم

هورالعظیم یکی از بزرگترین تالاب های ایران می باشد که جزء زیباترین جاذبه های گردشگری استان خوزستان است. این تالاب زیبا در مرز بین ایران و عراق قرار دارد. این تالاب بزرگ در در معنای لغوی به معنای (تالاب بسیار بزرگ) بوده ، آب خود را از رودخانه های کرخه ، سابله  و نیسان می گیرد.  این تالاب بزرگ در حدود 118 هزار هکتار بوده و محل زندگی انواع گونه های حیات وحش می باشد.

هور العظیم

شما عزیزان می توانید برا اطلاع از آخرین تور های گردشگری و سفرنامه ها و مقالات گردشگری به سایت تراویل و وبلاگ تراویل مراجعه کنید