وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی

ابزار و وسایل مهم در طبیعت گردی

وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی

طبیعت گردی نوعی سفر می باشد که به مقصد جنگل ها و طبیعت های بکر از جمله مناطق کوهستانی و بعضا تور گردشگری کویر انچام می گیرند. طبیعت گردی در موارد بسیاری برای آرامش ذهن و تمدد اعصاب صورت می گیرد. طبیعت گردان با عشق و علاقه این کار را انجام می دهند و زمانی که در طبیعت قدم می زنند از همه مشکلات و اتفاقات زندگی دور شده و فقط از زیبایی های خلقت خداوند لذت می برند. در این مقاله از سایت تراویل  قصد داریم تا به شما عزیزان چند توصیه کوتاه و مفید درباره وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی بگوییم.

بررسی وضعیت آب و هوا

یکی از اصلی ترین و مهمترین مسائل در سفر های طبیعت گردی ، چک کردن وضعیت آب و هوا می باشد. این کار موجب آن می شود تا شما عزیزان از خطرات احتمالی در مقصد مورد نظرتان با خبر شوید و حتما تمعهیدات لازم برای مقابله با وضعیت پیش رو را با خودتان به همراه داشته باشید. البته توصیه ما این است که اگر وضعیت آب و هوای مقصد خوب نبود از سفر کردن پرهیز کنید.

تنهایی سفر نکنید

شاید سفر کردن به تنهایی جذابیت های خاص خودش را داشته باشد اما طبیعت ، این عنصر مهربان راز های نهفته ای در خود دارد که بعضی اوقات از داخل خروش کرده و موجب اتفاق افتادن وقایع تلخی می شود. بهتر است در هنگام سفر ، همسفرانی نیز را همراه با خودتان داشته باشید. سفر گروهی در کنار داشتن امنیت بیشتر لذت بالاتری نیز دارد.

وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی

با خودتان آب به همراه داشته باشید

یکی از وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی که از ارکان اصلی و مهم آن نیز می باشد به همراه داشتن آب به اندازه کافی می باشد. تا جایی که می توانید همراه خودتان آب بردارید چراکه شما از مکانی که به آن سفر می کنید آگاه نیستید و ممکن است در آنجا آب به اندازه کافی نتوانید پیدا کنید، مخصوصا اگر در سفرتان قرار است که شب را نیز در مکان مورد نظرتان سپری کنید.

نقشه محل را داشته باشید

به همراه داشتن نقشه محل و یا جی پی اس ، به شما کمک می کند تا مسیر خود را بهتر بیابید و تا جای ممکن گم نشوید. نقشه محلی که به آن سفر می کنید را یا می توانید از قبل تهییه کنید یا از محلی ها بگیرید.این نکته را مد نظر داشته باشید که حتما در نقشه خودتان مکان هایی که در آنها بودید یا می خواهید به آنها بروید ، حتما علامت گذاری کنید تا گمشان نکنید.

وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی

لوازم تهیه آتش

از آنجایی که طبیعت حساب و کتاب ندارد و امکان دارد که در آن افت دمای محسوسی اتفاق بی افتاد به همراه داشت  فندک، ژل آتش زن و تمعهیدات لازم برای درست کردن آتش بسیار مهم است. حتما در مسیری که طی می کنید اگر چوب کم یافت می شود ، جمع آوری کنید. آتش از وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی است که باید حتما به آن توجه ویژه داشت.

لباس و وسایل گرم

لباس گرمتان را از همان اول نپوشید. حتما در کنار خودتان داشته باشید و حمل کنید چراکه در شب به آن نیاز پیدا می کنید. درکنار لباس گرم حتما وسایل گرم کننده نیز مانند کلاه، شال و.. داشته باشید

غذای کافی و کنسرو

به همراه داشتن غذای خشک و کنسروی که احتمال خراب شدن و فاسد شدن آن کمتر است یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی می باشد. از کنسرو هایی استفاده کنید که استفاده از آنها راحت تر باشد. این مسئله جزء نکات مهم در سفر به کویر نیز می باشد.

وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی

کیف کمک های اولیه تهیه کنید

کیف کمک های اولیه شما باید دارای مسکن ها، باند ها ، پماد های سوختکی و مسکن باشد. این مسئه خیال شما را راحت می کند تا اگر خدا نکرده اتفاق ناگواری در سفر برای شما ایجاد شد، بتوانید خودتان را درمان کنید تا به یک مرکز درمانی برسید.

کفش و شلوار مناسب

از آنجایی که طبیعت گردی اکثر اوقات نیازمند پیاده روی های طولانی مدت می باشد، با خودتان کفش مناسب داشته باشید. کفش مناسب باعث می شود که از تاول زدن و خسته شدن انگشتان و کف پا جلوگیری شود. به هیچ عنوان شلوار جین نپوشید و سعی کنید از شلوار های راحتی باد گیر استفاده کنید که احتمال سوختگی ران های پایتان کمتر شود. این مسئله در جنگل نوردی بسیار مهم است.

لوازم دیگر مهم

  • یک چاقوی تیز و محکم داشته باشید. ترجیحا چاقوی همه کاره باشد.
  • جورابی که میپوشید حتما ضد رطوبت باشد.
  • لوازمی مانند کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی ، چراغ قوه ، اعصای مخصوص ، کیسه خواب ، کلاه لبه دار ، دستمال کاغذی ، اسپری ضد حشره ، دستمال مرطوب ، لوازم بهداشتی خصوصی و کرم های مرطوب کننده پوست به همراه داشته باشید.
  • کارت شناسایتان حتما همراهتان باشد.
  • از محلی ها پرس وجو کنید.
  • دوربین عکاسی و تلفن همراه یادتان نرود.