جاذبه های گردشگری استان گلستان

جاذبه های گردشگری استان گیلان

جاذبه های گردشگری استان گیلان

استان گیلان یکی از استان های شمالی کشور ایران می باشد که همچون نگینی درخشان در غرب دریای خزر می درخشد. این استان سرسبز و زیبا دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد که در مقالات قبلی راجع به آنها صحب کردیم. جنگل گیسوم که در این استان قرار دارد از بهترین جنگل های ایران برای سفر بوده و دو منطقه گردشگری آبشار ویسادار آبویار و گردنه حیران از جمله برترین جاذبه های طبیعت گردی ایران به شمار می آیند. با ما همراه باشید تا 7 جاذبه ی گردشگری زیبای استان گیلان را بیشتر بشناسیم.

قلعه رودخان

قلعه رودخان یکی از زیباترین و جذابترین قلعه های آجری ایران در شهر فون استان گیلان واقع شده است. این قلعه تاریخی که متعلق به دوران سلجوقیان می باشد از جالبترین اماکن گردشگری ایران ( اماکن تاریخی) به شمار می آید. این قلعه توسط یکی پژوهشگر لهستانی کشف شد و دارای قسمت های مختلف مانند قسمت شاه نشین، پایگاه های نظامی، غار نگهبانی و … می باشد. قلعه رودخان از جمله جاذبه های گردشگری استان گیلان می باشد که سالیانه توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند.

جاذبه های گردشگری استان گیلان

جاده اسالم خلخال

 جاده اسالم به خلخال یکی از سرسبزترین و زیباترین جاده های کشورمان می باشد. این جاده از استان گیلان و آذربایجان شرقی گذشته و به استان زنجان منتهی می شود. طول این جاده در حدود 70 کیلومتر بوده و گردنه های بسیار جذابی دارد. هنگامی که از سمت استان گیلان در این جاده حرکت می کنید ، پس از رسیدن به بالای قله کوه با مراتع و دشت های سرسبزی روبرو می شوید که همانند تصاویر مینیاتوری خلق شده اند. اگر به این جاده سفر کردید حتما در روستای بالای کوه ، کباب بره را امتحان کنید.

جاذبه های گردشگری استان گیلان

ماسوله

ماسوله از روستاهای تاریخی و پلکانی ایران می باشد که قدمتی چند هزار ساله دارد. این روستای زیبا سالیانه جندین هزار گردشگر و توریست ایرانی و خارجی را به سوی خود جذب می کند. پله ها و راه های کوچک موجود در این روستا مانع از عبور ماشین ها می شود. روستای ماسوله بیشتر اوقات فصل های بهار و پائیز را غرق در مه می شود و یکی از لذت بخش ترین حس های دنیا در این روستا ، تماشای مه سحرگاهی می باشد. ما پیشنهاد می کنیم به روستای ماسوله که یکی از زیباترین وقشنگترین جاذبه های گردشگری استان گیلان می باشد سری بزنید.

جاذبه های گردشگری استان گیلان

شیطان کوه

شیطان کوه یکی از جاذبه های گردشگری واقع در شرق شهر لاهیجان و استان گیلان می باشد. این کوه که در زمان های دور به شیخان کوه و شاهنشین کوه معروف بوده است، دارای یک دریاچه در روبروی خود می باشد که محلی برای ذخیره آب و آبیاری مزارع اطراف بوده است. در مرکزیت این دریاچه یک بنای تاریخی وجود دارد . این قسمت از شهر لاهیجان به علت آب و هوای خوب ، توریست پذیرنده ترین قسمت شهر لاهیجان می باشد. اگر به شهر لاهیجان سفر کردید حتما به این کوه سری بزنید.

جاذبه های گردشگری استان گیلان

تالاب انزلی

تالاب انزلی یکی از بزرگترین تالاب های ایران با مساحتی در حدود 20 هزار هکتار می باشد که سالیانه تعداد زیادی از پرندگان مهاجر را پذیرا می باشد که از کشور های شمالی کره زمین به آن سفر می کنند.این تالاب زیبا دارای مناظر چشمگیر و فوق العاده ای می باشد. تالاب انزلی دارای رطوبت بسیار بالایی بوده که از این حیث منحصر به فرد می باشد.

جاذبه های گردشگری استان گلستان

روستای اولسبلنگاه

روستای اولسبنگاه یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استان گیلان است.این روستای زیبا که در شهر ماسال استان گیلان واقع شده ، منطقه ییلاقی کوچ نشینان ماسال می باشد. روستای اولسبلنگاه که در ارتفاع هزار و پانصد متری سطح دریا قرار داشته و بهترین زمان سفر به آن در روز های بهار و تابستان می باشد. این روستا به روستای رنگارنگ معروف است و علت آن خانه های رنگی آن می باشد.

جاذبه های گردشگری استان گلستان

آبشار لاتون

آبشار لاتون یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان گیلان می باشد که ارتفاعی در حدود 105 متر دارد و از این حیث عنوان مرتفع ترین آبشار ایران را به خود اختصاص داده است. این آبشار که در شهر آستارا و روستای کوته کومه واقع شده است ، در قسمت بالایی خود داری 3 حوض آب می باشد. این 3 حوض جلوه بسیار زیبا و منحصر به فردی به منطقه لاتون داده اند. آبشار لاتون بسیار با ابهت بوده و بازدیدکنندگان خودش را تحت تاثیر قرار می دهد.

جاذبه های گردشگری استان گلستان

سایت تراویل